Every day in our house is filled with not only care and attention but active leisure. By providing various forms of activity, we give our residents they possibility of action in many areas of development. Their even small successes are our great pride.

W dniu 11-go listopada odbył się uroczystość upamientniająca odzyskanie niepodległości przez Polaków. Mieszkańcy aktywnie brali udział w przedstawieniu, pięknie śpiewali patriotyczne piosenki.

Read more...

 

Jak co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych wraz z mieszkańcami porządkujemy groby na pobliskim cmentarzu ewangelickim. To już nasza tradycja i lekcja historii w ramach terapii zajęciowej.

Read more...

W dniu dzisiejszym w Naszym Domu odbyły się dożynki. Było dużo atrakcji i konkursów z nagrodami, m.in.: rzut ziemniakiem, skoki w workach, konkurs piosenki. Mieszkańcy chętnie brali udział w wymieninych konkurencjach. Przed ogniskiem z kiełbaskami odbyła się potańcówka. Pogoda jak zwykle nam dopisała:)

Read more...

Dnia 2. września odbyła się coroczna wycieczka Mieszkańców. W tym roku odwiedzili Olsztyn oraz Świętą Lipkę. W Olsztynie, w Planetarium uczestniczyli w seansie "O planetoidach zwanych asteroidami". Później była zabawna sesja zdjęciowa, którą można obejrzeć w galerii. Następnie pojechali do Świętej Lipki, zwiedzić Sanktuarium Maryjne. Po uczcie duchowej udali się pod przewodnictwem Pani Wiesławy do leśniczówki gdzie odbyło się ognisko.

Read more...

W dniu 28.08.2022r. odbyły się dożynki w Sypitkach, w których nasi Mieszkańcy uczestniczyli. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą, później na scenie wystapiły zespoły ludowe m.in. Kalina i Pisanica. Były przepiękne wieńce oraz masa przepysznego jedzenia. Po minach Mieszkańców widać, że była to świetna zabawa.

Read more...

Pełnia lata, słońce na niebie przyjemnie świeci, więc to odpowiedni czas na grilla. W związku z tym nasi Mieszkańcy przygotowali na zajęciach kulinarnych przepyszne szaszłyki:)

Read more...

W naszym Domu odbył się kolejny piknik, tym razem obchodziliśmy święto Wojska Polskiego upamiętniające zwycięską Bitwę Warszawską. Mieszkańcy śpiewali wojskowe piosenki, a także czytali wiersze patriotyczne.

Read more...

Tradycyjnie, jak co roku organizujemy wycieczki z cyklu „ w nasze rodzinne strony". Jest to okazja do odwiedzenia rodzinnych domów, cmenarzy, miejsc z którymi mieszkańcy są sentymentalnie związani.

Read more...