Every day in our house is filled with not only care and attention but active leisure. By providing various forms of activity, we give our residents they possibility of action in many areas of development. Their even small successes are our great pride.

W minioną niedzielę odbyło się nasze coroczne święto Żabi Raj. Zarówno pracownicy jak i mieszkańcy spędzili miło czas z rodzinami przy wspólnym biesiadowanniu. Hasło tegorocznego święta "Europa da się lubić" wprowadzało nas w świat Unii Europejjskiej. Nasze panie opiekunki, panie pokojowe oraz Harcerze przygotowali stoiska państw UE, na których znajdowały się tradycyjne potrawy, flagi oraz elementy charakteryzujące dany kraj. Jak co roku zabawę umilał nam Zbyszek i Mariusz pięknie nam przygrywając oraz porywając ludzi do tańca. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się kącik dziecięcy przygotowany przez panią Ewę. Duże podziękowania dla OSP Kalinowo oraz harcerzy 4 PWDH "Ichts" w Chełchach za aktywny udział w naszym święcie.

Read more...

Dziś, korzystając z pięknej pogody, pracownicy wraz z mieszkańcami przyozdobili nasz Dom pięknymi kwiatami :) Do takiej terapi ogrodem chętnie dołączył również Pan Prezes :)

Read more...

Wielkimi krokami zbliża się 11 Święto Żabiego Raju. Tegoroczne haslo naszego spotkania to „Europa da się lubić”. Zaprezentowanych zostanie 27 krajów europejskich- ich kultura, kuchnia i symbole państwowe. Wszystko to połączone z zabawą, śpiewem, tańcem i zawodami sportowymi. Zorganizowany będzie kącik zabaw dla najmłodszych i wspomnienienia dla seniorów.
O organizacji i przygotowaniach do Święta oraz przewidzianych atrakcjach będziemy informować na bieżąco!! Bądźcie czujni!!!

Read more...

Dziś wrzucamy jeszcze parę migawek ze Świąt Wielkanocnych. ak co roku odbyło się również przedstawienie. Tym razem pod tytułem:”Jak to niegdyś bywało". Mieszkańcy podczas występu przypomnieli symbolikę i znaczenie Wielkiego Tygodnia.

Read more...

Debiutancki występ zespołu Żabie Nutki odbył się w tygodniu przed Świętami. Mieszkańcy wraz z pracownikami zaprezentowali utwory patriotyczne i biesiadne. Nie zabrakło solowych popisów, podczas których mieszkańcy zaprezentowali swoje talenty. Publiczność bawiła się wyśmienicie i doceniła artystów gromkimi brawami oraz wspólnym śpiewaniem. Przygrywał nam oczywiście p. Emilian Mankiewicz. Wodzirejem całego występu okazał się Pan Prezes, który zarażał nas wszystkich pozytywnym nastrojem i dobrym humorem.

Read more...

W ten wyjątkowy dzień, jakim jest Wielki Piątek, z mieszkańcami naszego domu spotkali się harcerze 4 PWDH "Ichtys" w Chełchach na wspólnej modlitwie podczas Drogi Krzyżowej.

Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas!

Read more...

W ramach terapii zajęciowej przygotowaliśmy własnoręcznie palemki na Niedzielę Palmową. Od tej niedzieli rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia i aktywnie przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Trwa dekorowanie Domu oraz duchowe przygotowanie mieszkańców.

Read more...