Każdy dzień w naszym domu wypełniony jest nie tylko opieką i troską ale czynnym spędzaniem czasu. Zapewniając liczne formy aktywności, dajemy naszym mieszkańcom możliwość działania na wielu polach rozwoju. Ich nawet małe sukcesy są naszą dużą dumą.

II koncert tarasowy

W repertuarze naszych koncertów tarasowych zagościł dzisiaj zespół „Pisanica" pod kierunkiem Marty Kolendy i Emila Mankiewicza. Znane i lubiane ludowe melodie plus świetna pogoda, to fajna koncepcja na zakończenie lata.

Czytaj więcej...

Żegnamy lato !

Ciepłe i słoneczne dni już się kończą, widać to wyraźnie. Dzień jest krótszy. Słońce już nie grzeje tak mocno. Trawa nie rośnie tak szybko. Nie planujemy już wakacji, ale je wspominamy. Dzisiaj żegnany lato a ostatnie promyki słońca łapiemy przy zabawie na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej...

Muzyczne pożegnanie lata

Wraz z upływem ciepłych, słonecznych dni nieuchronnie zbliża się koniec lata. Wraz ze Zbyszkiem i Mariuszem muzycznie żegnamy tę porę roku.

Czytaj więcej...

Sportowy czwartek

Nie ma lepszego sposobu na spalanie kalorii niż aktywność fizyczna. Ile trzeba ćwiczyć, aby spalić tosta? O tym doskonale wie Pan Samy !

Czytaj więcej...

Amerykaniec

Bardzo lubimy ciasta proste, no i oczywiście z jabłkami. Super szybkie ciasto z mnóstwem cynamonu, idealne do kawy to nasz dzisiejszy deser.

Czytaj więcej...

Turniej gier planszowych

Coraz chłodniejsze popołudnia sprawiają, że chętniej spędzamy czas w domu.  Wykorzystując nieco chłodniejszą aurę pogodową zorganizowaliśmy naszym Mieszkańcom dzień gier planszowych. Spotkanie obfitowało w rozmaite gry. Nasi podopieczni próbowali swoich sił w tych łatwiejszych i nieco trudniejszych. Każdy uczestnik mógł również liczyć na słodki poczęstunek.

Łapacz snów

Tematem naszych dzisiejszych zajęć są popularne ostatnio „łapacze snów”.  Legenda głosi, że zawieszano  je nad miejscem przeznaczonym do spania, aby w nocy mógł wyłapywać złe sny i myśli, które musiały zniknąć następnego ranka. Dobre sny znajdowały jednak drogę poprzez oczka sieci i poprzez wahadło wędrowały w dół.

Czytaj więcej...

Czarne aromatyczne owoce

Uwielbiamy zapach i smak czarnych porzeczek. Każdego roku czekamy, aż pojawią się w naszym ogrodzie czarne aromatyczne kuleczki. Stoimy spokojnie przy krzaku, zrywamy dojrzałe owoce. Cisza, spokój, nikt nie przeszkadza…

Czytaj więcej...