Każdy dzień w naszym domu wypełniony jest nie tylko opieką i troską ale czynnym spędzaniem czasu. Zapewniając liczne formy aktywności, dajemy naszym mieszkańcom możliwość działania na wielu polach rozwoju. Ich nawet małe sukcesy są naszą dużą dumą.

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas grupa ASG JOKER z Ełku. Panowie zaprezentowali nam repliki broni, a mieszkańcy mieli możliwość w sprawdzeniu swoich umiejetności strzeleckich, strzelając do celu. Badzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie:)

Czytaj więcej...

W minioną niedzielę odbyło się nasze coroczne święto Żabi Raj. Zarówno pracownicy jak i mieszkańcy spędzili miło czas z rodzinami przy wspólnym biesiadowanniu. Hasło tegorocznego święta "Europa da się lubić" wprowadzało nas w świat Unii Europejjskiej. Nasze panie opiekunki, panie pokojowe oraz Harcerze przygotowali stoiska państw UE, na których znajdowały się tradycyjne potrawy, flagi oraz elementy charakteryzujące dany kraj. Jak co roku zabawę umilał nam Zbyszek i Mariusz pięknie nam przygrywając oraz porywając ludzi do tańca. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się kącik dziecięcy przygotowany przez panią Ewę. Duże podziękowania dla OSP Kalinowo oraz harcerzy 4 PWDH "Ichts" w Chełchach za aktywny udział w naszym święcie.

Czytaj więcej...

Dziś, korzystając z pięknej pogody, pracownicy wraz z mieszkańcami przyozdobili nasz Dom pięknymi kwiatami :) Do takiej terapi ogrodem chętnie dołączył również Pan Prezes :)

Czytaj więcej...

Wielkimi krokami zbliża się 11 Święto Żabiego Raju. Tegoroczne haslo naszego spotkania to „Europa da się lubić”. Zaprezentowanych zostanie 27 krajów europejskich- ich kultura, kuchnia i symbole państwowe. Wszystko to połączone z zabawą, śpiewem, tańcem i zawodami sportowymi. Zorganizowany będzie kącik zabaw dla najmłodszych i wspomnienienia dla seniorów.
O organizacji i przygotowaniach do Święta oraz przewidzianych atrakcjach będziemy informować na bieżąco!! Bądźcie czujni!!!

Czytaj więcej...

Dziś wrzucamy jeszcze parę migawek ze Świąt Wielkanocnych. ak co roku odbyło się również przedstawienie. Tym razem pod tytułem:”Jak to niegdyś bywało". Mieszkańcy podczas występu przypomnieli symbolikę i znaczenie Wielkiego Tygodnia.

Czytaj więcej...

Debiutancki występ zespołu Żabie Nutki odbył się w tygodniu przed Świętami. Mieszkańcy wraz z pracownikami zaprezentowali utwory patriotyczne i biesiadne. Nie zabrakło solowych popisów, podczas których mieszkańcy zaprezentowali swoje talenty. Publiczność bawiła się wyśmienicie i doceniła artystów gromkimi brawami oraz wspólnym śpiewaniem. Przygrywał nam oczywiście p. Emilian Mankiewicz. Wodzirejem całego występu okazał się Pan Prezes, który zarażał nas wszystkich pozytywnym nastrojem i dobrym humorem.

Czytaj więcej...

W ten wyjątkowy dzień, jakim jest Wielki Piątek, z mieszkańcami naszego domu spotkali się harcerze 4 PWDH "Ichtys" w Chełchach na wspólnej modlitwie podczas Drogi Krzyżowej.

Dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas!

Czytaj więcej...