Każdy dzień w naszym domu wypełniony jest nie tylko opieką i troską ale czynnym spędzaniem czasu. Zapewniając liczne formy aktywności, dajemy naszym mieszkańcom możliwość działania na wielu polach rozwoju. Ich nawet małe sukcesy są naszą dużą dumą.

Dzień Matki

Dzień Matki, to święto wyjątkowe. Dzień, w którym powinniśmy docenić nasze mamy za trud włożony w opiekę nad nami, wsparcie w trudnych chwilach, troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. Wspominamy dzisiaj jak dużą rolę odegrały i odgrywają w naszym życiu mamy.

Czytaj więcej...

Gimnastyka majowa

Nasze codzienne ćwiczenia prowadzone rano są proste w wykonaniu i przynoszą zadowalające efekty. Poranna gimnastyka prowadzona pod okiem Pana Samy'ego potrafi postawić na nogi lepiej niż poranna kawa. Podczas majowych ciepłych dni prowadzimy ją na podwórku.

Czytaj więcej...

200 lat Panie Antoni !

W maju obchodziliśmy setne urodziny Pana Antoniego. Jest on jednym z pierwszych mieszkańców, którzy przekroczyli progi naszego Domu. Z okazji jego setnych urodzin życzymy Panu Antkowi wielu kolejnych szczęśliwych lat w dobrym zdrowiu i nastroju.

Czytaj więcej...

Dzień Walki z Dyskryminacją

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacja Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji nasz pan psycholog zorganizował serię spotkań z mieszkańcami, których tematem była tolerancja, godność oraz sposoby pokonywania różnych barier.

Czytaj więcej...

Przyszła wiosna!

Pomimo tego, że ostatnie miesiące sprawiły że świat wszystkich nas stanał na głowie nie zapomnieliśmy, że przyszła wiosna. W ostatnim czasie obchodziiśmy święta Wielkiej Nocy, które jak co roku poprzedzone są licznymi przygotowaniami.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet na stałe wpisał się do kalendarza naszych świąt. Z tej właśnie okazji pamiętam o każdej z naszych Pań. Składamy serdeczne życzenia, wręczamy kwiatek oraz zapewniamy rozrywkę.

Czytaj więcej...

Kulinarny czwartek

Wspólne przygotowywanie posiłków w naszym Domu  uczy gotowania i doskonale integruje grupę. Przygotowywanie prostych dań   i przekąsek podczas naszych kulinarnych czwartków to już prawdziwa tradycja.

Czytaj więcej...

Zebranie zespołu terapeutyczno-opiekuńczego

W każdym miesiącu personel naszego Domu spotyka się, aby wspólnie z mieszkańcami opracować tzw. indywidualne plany wsparcia, które stanowią fundament pracy z mieszkańcem. Zawierają one informacje o jego nawykach, potrzebach, zainteresowaniach, upodobaniach i problemach.