Każdy dzień w naszym domu wypełniony jest nie tylko opieką i troską ale czynnym spędzaniem czasu. Zapewniając liczne formy aktywności, dajemy naszym mieszkańcom możliwość działania na wielu polach rozwoju. Ich nawet małe sukcesy są naszą dużą dumą.

Pamiętamy...

Dzień Wszystkich Świętych to szczególny czas. Dzień, w którym potykamy się w naszej małej wspólnocie, aby wspominać naszych bliskich, którzy odeszli.Przywołujemy pamięcią również Mieszkańców naszego Domu, których niema już wśród nas, odwiedzamy ich groby, stawiamy własnoręcznie wykonane wieńce.

Czytaj więcej...

Odwiedzamy zapomniane mogiły

Za kilka dni obchodzić będziemy Święto Wszystkich Świętych. W tym czasie szczególna opieką otaczamy pobliski cmentarz ewangelicki, który odwiedzamy co roku. Sprzątamy wspólnie zapomniane mogiły, stawiamy własnoręcznie wykonane wieńce oraz palimy światełko pamięci.

Czytaj więcej...

Z wizytą w Ukcie

W ramach nawiązywania i pielęgnowania współpracy z ośrodkami pomocy społeczne, we wtorek odwiedziliśmy m.in. Dom Pomocy Społecznej w Uckie. Jest to Dom o takim samym przeznaczeniu jak nasza placówka.

Czytaj więcej...

Dzień Seniora

21 października obchodziliśmy w naszym Domu Dzień Seniora. Z okazji tego święta życzyliśmy naszym Seniorom długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń.

Czytaj więcej...

Spotkanie z panem Marcinem

Gościliśmy dzisiaj Pana Marcina, który jest przedstawicielem firmy zaopatrującej naszych mieszkańców w środki higieniczne. Zorganizował dla nas małe szkolenie, które miało na celu szczegółowe zapoznanie naszego personelu z produktami, które służą do ich codziennej pielęgnacji.

Czytaj więcej...

Domowe paszteciki

Dziś po naszym Domu rozchodzi się przyjemny zapach domowych pasztecików.

Czytaj więcej...

Po wakacyjnej przerwie...

Po wakacyjnej przerwie miło nam znowu gościć w naszych progach dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kalinowie. Pierwsze zajęcia odbyły się pod znakiem dekoracji jesiennych.

Czytaj więcej...

Niedzielny koncert

Panowie Zbyszek i Mariusz to stali bywalcy naszego Domu. Tym razem zrobili nam niespodziankę i na wspólne koncertowanie zaprosili młodą zdolna skrzypaczkę Tosię.

Czytaj więcej...