- Opublikowano: 16-08-24
Święto Wojska Polskiego jest okazją do refleksji o tym, że obrona niepodległości to nieprzerwany proces, a wszyscy jako społeczeństwo jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość Polski. 15 sierpnia mamy okazję oddać hołd wszystkim, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Podczas sierpniowego pikniku Mieszkańcy przybliżyli nam historię obchodów tegoż święta.
- Opublikowano: 09-08-24
Nie wszyscy Mieszkańcy naszego Domu pochodzą z dalekich stron, więc wśród miejsc odwiedzanych podczas cyklu wyjazdów w rodzinne strony znalazł się również Ełk. Czasami warto przystanąć i rozejrzeć się wokół siebie, aby dostrzec ile pięknych i ciekawych rzeczy znajduje się tuż za rogiem.
- Opublikowano: 31-07-24
Dzisiaj udaliśmy się do Łomży. Wszyscy Mieszkańcy mieli możliwość spotkania się ze swoimi bliskimi, a jak wiadomo czas poświęcony rodzinie jest najcenniejszy. Mimo zmęczenia, wszyscy podopieczni wrócili do Domu z uśmiechami na twarzach :)
- Opublikowano: 25-07-24
Hawajskie stroje, muzyka, palmy, przekąski i napoje... tak minął lipcowy piknik w Naszym Domu. Warsztaty robienia lei, czyli hawajskich wieńców i girland cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród Mieszkańców.
- Opublikowano: 11-07-24
Lato kojarzy nam się z piękną pogodą, gorącym słońcem oraz wypoczynkiem nad wodą... Również nasi Mieszkańcy uwielbiają jeździć nad nasze piękne mazurskie jeziora i zażywać kąpieli w rześkiej wodzie podczas upalnych dni, których w tym roku nie brakuje. Oto kilka fotek z takich wyjazdów.
- Opublikowano: 09-07-24
"Z głową w chmurach" - Teatr Delikates zabrał nas na "spacer" w chmurach. Ciekawa aranżacja i nietypowe instrumenty muzyczne przeniosły nas w nieznany świat muzyki i rozrywki. Po spektaklu udaliśmy się na spacer po Ełckiej Promenadzie i na lody.
- Opublikowano: 05-07-24
Wyjazd w rodzinne strony. Organizator wyjazdu zapewnił naszym mieszkańcom dzień pełen wrażeń i zwiedzania. Pierwszym punktem wycieczki były odwiedziny rodziny Pani Justyny w Cimoszkach. Następnie udali się do Olecka, gdzie znajduje się rynek uznawany za największy w Polsce - jego powierzchnia wynosi 64 288 m2. Mieszkańcy mieli również możliwość odwiedzenia swoich bliskich na cmentarzu w Olecku oraz Kowalach Oleckich. Kolejnym punktem wycieczki była Kazimierówka, rodzinna miejscowość Pana Jarka. Natomiast na zakończenie podróżujący udali się na zwiedzanie Suwałk. Wycieczka była wyczerpująca, jednak jak widać na zdjęciach dobry humor nie opuszczał naszych Mieszkańców.
- Opublikowano: 05-07-24
Śmiech to zdrowie, dlatego zawsze korzystamy z możliwości dobrej zabawy. Dzisiaj byliśmy na przedstawieniu "Ja, Klaun", które przyniosło nam wiele radości. Mogliśmy znowu poczuć się jak dzieci :) Niezapomniane chwile.








